Навіщо потрібна утилізація промислових відходів в Україні?

Четвер, 29 листопада 2018 14:37 Прочитано 7778 разiв

Навіщо потрібна утилізація промислових відходів в Україні? Основні способи утилізації

Промислові відходи – це речовини, матеріали та вироби, що утворилися на різних етапах виробничого процесу і непридатні до подальшого використання для отримання продукції на підприємстві. Ці відходи в більшій мірі баласт, який заважає, і від якого не можна просто позбутися. Видів промислових відходів в сучасному світі дуже багато, вони можуть бути і твердими, і рідкими, і газоподібними. Після кожного виробництва залишається хоча б 1-2% від вихідних матеріалів. Згодом обсяг зростає, і відповідно приносить проблеми (займає місце, може бути небезпечним для життя, псує всю картину виробництва). Тому необхідно утилізувати відходи. Але що таке утилізація відходів? Що ми маємо на увазі, коли говоримо що потрібно позбутися від виробничого мотлоху, сміття?

Навіщо утилізувати відходи? Як правильно утилізувати виробниче сміття, відходи?

За статистикою, лише третина всіх відходів утилізується, а законним способом – ще менше. Наша екологія незабаром не витримає такого навантаження і зазнає краху, так як щоденне забруднення атмосфери тільки зростає. Утилізація промислових відходів – це комплекс дій, який допомагає позбавитися від сміття, відходів при цьому, щоб в майбутньому утилізовані продукти не принесли шкоди.

До процесу утилізації виробничих або побутових відходів відносять:

  • збір сміття;
  • вивіз відходів;
  • переробка відходів до повного знищення або до втрати можливості завдати шкоди екології;

Виробничі відходи вважаються найнебезпечнішими для довкілля, після побутових – вони займають лідируюче місце за обсягами. Напевно всі бачили жахливі картинки кольорової води в річці біля заводу, або багатотонні купи сміття в ямах в лісі. Такі способи утилізації повністю незаконні, і заборонені навіть з моральної точки зору.

Відходи поділяються на 4 класи небезпеки, за якими судять їх вплив на оточення. Перший клас – найнебезпечніший, четвертий – малонебезпечні. Але це не означає, що ці відходи не шкодять екології. Абсолютно будь-яке сміття або відходи потрібно утилізувати правильно. Державою встановлено основні методи переробки, але технології розвиваються і є більш ефективні способи.

Способи утилізації виробничих відходів в Україні

Найпоширенішим способом є термічний. Це спалювання відходів на спеціальному сміттєспалювальному заводі або невеликих окремих установках для спалювання. Але в таких установках далеко не все можна знищити, і більше того, обсяг усього сміття скорочується на 85%, решту ж необхідно також утилізувати.

Другим способом є захоронення сміття. Для цього необхідно створювати спеціальні полігони, для яких є величезні списки санітарних правил і норм.

Сортування і нейтралізацію відходів також потрібно віднести до способів утилізації. До названих способів утилізації сміття можна віднести ще з десяток, які також ефективні. Але для виробництв названі способи – кращі і найдешевші.

Потрібно розуміти, що ми живемо в світі, в якому самі собі господарі. І якщо нехтувати елементарними санітарними нормами, тоді екологія через 10, 20 або 100 років проявить себе. Якщо хочете правильно і без проблем утилізувати сміття, виробничі відходи в Україні, зверніться в компанію «ЕКОВДМ». Тут працюють кращі фахівці, а в обладнання з переробки впроваджені найсучасніші технології, ну і якість утилізації одне з кращих в Україні. Компанія «ЕКОВДМ» – це лідер по утилізації виробничих відходів. Тому якщо є проблема зі сміттям на виробництві, тоді швидше звертайтеся до нас!

Автор Administrator
Оцінити матеріал
(0 голосів)

Хочете співпрацювати?

Заповніть форму зворотного зв'язку, і наш менеджер зв'яжеться з вами протягом години для уточнення всіх необхідних деталей